باشگاه رزمی روشنی ایذه(آکادمی قهرمانی روشنی)

ساواته - کیک بوکسینگ - MMA/UFC

کیک بوکسینگ2

کیک بوکسینگ ترکیبی از رشته‌های رزمی موی تای، کاراته و بوکس است. کیک بوکسینگ ورزش رزمی می‌باشد که تنها سی سال از تولد آن می‌گذرد.در کیک بوکسینگ ضربات مشت، لگد، زانو، آرنج و گرفتن همدیگر آزاد می‌باشد. ولی زدن حریفی که بر روی زمین افتاده ممنوع است.به طورکلی هدف ازتمرینات کیک بوکسینگ دفاع ازخود، به دست آوردن آمادگی جسمانی و همچنین به عنوان ورزش رزمی می باشد. 
تاریخچه

ریشه اصلی کیک بوکسینگ به ۲۰۰۰ سال پیش در اسیا بر می گردد.کیک بوکسینگ ژاپنی در دهه ۱۹۶۰ میلادی ایجاد و رقابتهای آن از همان دهه شروع شد.بنیان گذاران آن اوساموناگوچی و تاتسو یامادا می باشند..کیک بوکسینگ آمریکایی در دهه ۱۹۷۰ میلادی به وجود آمد.کیک بوکسینگ را می توان ورزش رزمی چند رگه تصور نمود که درآن از عناصر و هنرهای سبکهای مختلف رزمی استفاده شده است.
نام گذاری

اصطلاح کیک بوکسینگ به وسیله اوساموناگوچی ژاپنی برای نام گذاری رشته ای رزمی که از موی تای و کاراته الهام گرفته شده بود استفاده شد.او این رشته را در سال ۱۹۵۸ معرفی کرد.کیک بوکسینگ در واقع از دو قسمت (کیک = ضربه پا) و (بوکسینگ = مشت زدن) تشکیل شده که تکنیک های اصلی آن هم در مشت و ضربه پا می باشند.
روش مبارزه

مسابقات در یک زمین مربع شکل ۱۶ تا ۲۰ فوتی که با طناب محصور شده برگزار می‌گردد.زمان بازی معمولاً سه راند سه دقیقهای می‌باشد.که ورزشکاران بین هر راند یک دقیقه استراحت می‌کنند. هر مسابقه توسط یک داور و یک پزشک کنترل می‌شود. و در هر راند سه قاضی به مبارزان امتیاز می‌دهند. بنیانگذار کیک‌بوکسینگ در غرب جو لوئیس می‌باشد که پدر کیک بوکسینگ امریکا نامیده می‌شود.

کیک بوکسینگ مانند تمام رشته‌های رزمی دارای کمربند و دان میباشد.این ورزش داخل رینگ برگزار می‌شود و گرفتن حریف در مسابقه خطا است و اگر در طول مسابقه بیش از سه خطا داشته باشی بازنده اعلام میشوی.در مسابقه یک داور وسط وجود دارد و سه داور کنار و یک قاضی وجود دارد.در بعضی از مسابقات که سطح آن پایین است زمان مسابقه ۲راند ۲ دقیقه ای است.به افرادی که کیک بوکسینگ کار میکنند جنگنده (FIGHTER) می‌گویند.

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 29 مرداد 1392 ساعت 19:29 | نویسنده: navid | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد