باشگاه رزمی روشنی ایذه(آکادمی قهرمانی روشنی)

ساواته - کیک بوکسینگ - MMA/UFC

مختصری از جوجیتسوی برزیلی

جوجیتسو برزیلی (به پرتقالی: Brazilian jiu jitsu) نوعی هنر رزمی است که بر فنون گلاویزی و مبارزه در وضعیت خاک تأکید دارد. در مبارزات این رشته هدف نهایی به‌دست آوردن وضعیت برتر نسبت به حریف و بی‌دفاع ساختن او با استفاده از تکنیک‌های قفل کننده است.

جوجیتسو برزیلی بر اساس سبکی از رشته رزمی ژاپنی جودو به همراه تکنیک‌هایی از ورزش جوجوتسو و البته با تأکید بر نه-وازا (فنون خاک) طراحی و تکامل یافته است.

این رشته بر این اصل تأکید دارد که یک شخص کوچک‌تر و ضعیف‌تر با به‌کارگیری صحیح تکنیک‌ها و شناخت شیوه‌های جابجایی نیرو می‌تواند یک مهاجم بزرگ‌تر و قوی‌تر از خود را شکست دهد. تمرین این رشته برای دفاع شخصی، شرکت در مسابقات ورزشی (جوجیتسو برزیلی و رشته‌های مشابه) و همچنین هنرهای رزمی ترکیبی نیز صورت می‌گیرد.در واقع می‌توان گفت این رشته شباهتی به ورزشهایی نظیر تکواندو-کاراته و کونگ فو ندارد و تماما بر اساس اصول گلاویزی بنیان نهاده شده است. قدرت این رشتهٔ رزمی برای اولین بار با شروع مسابقات آزاد UFC که مبارزان از کلیه رشته‌ها در آن شرکت می‌کردند و پیروزیهای اسطورهٔ این رشتهRoyce Gracie بر همگان اثبات شد.

درجات

اعطای درجه در جوجیتسو برزیلی بر دو مبنای زیر استوار است؛
میزان دانش فنی قابل اجرای هنرجو
نمایش هنرجو در مبارزه

دانش فنی هر شخص با توجه به تعداد تکنیک‌هایی که او توان اجرای آن‌ها را دارد و مهارت او در اجرای هر یک از آن‌ها مشخص می‌شود. مهمترین مسئله در این رشته قابل اجرا بودن هر تکنیک است به همین جهت هنرجویان تشویق می‌شوند که تکنیک‌ها را با توجه به توانائی‌های جسمی و شکل بدن خود انجام دهند.
 

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 29 مرداد 1392 ساعت 19:41 | نویسنده: navid | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد